אודות

פרופ’ צבי מצגר

מומחה לטיפולי שורש

אני פרופ' צבי מצגר, מומחה לטיפולי שורש בעל ותק של 35 שנה ומעורב בפיתוח של שיטות חדשניות ומהפכניות בתחום זה.

בוגר הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים (1971) ומאז 1973, חבר סגל בביה"ס לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב שאני נמנה על מקימיו.
פרופ' מצגר שימש שנים רבות כמנהל מעבדות המחקר של ביה"ס, ובשנים 1987-1991 כיהן כראש ביה"ס לרפואת שיניים. הוא פרופסור חבר לביולגיה אוראלית ופרופסור מן המניין לאנדודונטולוגיה (מדעי טיפול השורש). עד לאחרונה שימש פרופ' מצגר כראש המחלקה לאנדודונטולוגיה וכראש תכנית ההתמחות באנדודונטיה (טיפולי שורש) באוניברסיטת תל אביב.

פרופ' מצגר השתלם בארה"ב ב- National Institutes of Health (NIH)1978-1981 ושימש כפרופסור אורח ב- University of North Carolina (UNC) 1995-1996. הוא הוכר כמומחה לאנדודנטיה כבר בשנת 1980 ובשנת 1993 הוסמך כבוחן בבחינות ההסמכה של המומחים לאנדודונטיה בישראל. במקביל לפעילותו האקדמית, הוא פעיל במהלך כל השנים כמומחה לאנדודונטיה המטפל במתרפאים במרפאתו הפרטית בתל אביב.
פרופ' מצגר מעורב גם בפיתוח מכשירים חדשניים ומהפכניים בתחום האנדודונטיה כגון הApexum
וה-(Self-adjusting File (SAF פיתוח ישראלי המשווק כיום ברחבי העולם.

הוא משמש כ-Head of Scientific Advisory Board בחברת Redent-Nova, שפתחה את ה- SAF.
פרופ' מצגר פרסם עד כה למעלה מ- 100מאמרים ופרקים בספרי הלימוד המובילים בתחום האנדודונטיה. הוא מרצה מבוקש ומרצה לעיתים קרובות ברחבי העולם על מגוון נושאים ביולוגיים וטכנולוגיים בתחום האנדודונטיה. בעבר שימש כנשיא החטיבה הישראלית של ה- 1987-International Association of Dental Research וכיו"ר האיגוד הישאלי לאנדודונטיה (2000-2002). בשנת 2003 הוענק לו התואר "יקיר ההסתדרות לרפואת שיניים" על תרומתו במחקר ובהוראה של רפואת השיניים.

כיום פרופ' מצגר חבר ב- Scientific Advisory Panel של העיתון המקצועי המוביל בתחום האנדודונטיה Journal of Endodontics ומשמש גם כסוקר בעיתונים המובילים האחרים בתחום זה.

חבר פעיל בארגונים

American Association of Endodontics
European Society of Endodontology
Israeli Society of Endodontics
Israeli Dental Association

דילוג לתוכן